Den III. – 6. 9. 2013

Odbor dopravy Městského úřadu Uherské Hradiště ve spolupráci s autoškolou TED solution, s.r.o., Autoškolou Irča, Armádou ČR, Policií ČR, Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje, Koordinačním pracovištěm BESIP pro Zlínský kraj, ČSAD Uherské Hradiště, fa.Osfer-dopravní značení a dalšími autoškolami pořádá dne 6.9.2013 v 9:00 hodin stejně jako v předchozím roce tuto dopravně bezpečnostní akci, která je zaměřena na cílovou skupinu žadatelů o řidičské oprávnění. Akce bude v areálu ČSAD se sídlem ul. Malinovského třída. 

Program:

Jako první bude praktická ukázka HZS na vozidle, jeho uhašení a zajištění. Ukázka vyproštění z vozidla v případě DN. Následně budou vozidla odklizena odtahovou službou.

Po rozdělení do dvou skupin, kdy jedna bude zůstávat v areálu ČSAD, druhá skupina se přemístí na řízenou křižovatku ul. Sokolovská a Malinovského třída, kde bude ukázka PCR s řízením provozu jak za pomocí technických prostředků, tak policistou. Zde bude ukázáno na praktických příkladech, jakýchchyb se řidiči běžně dopouštějí a čeho je nutné se vyvarovat.

V další části bude prováděn nácvik na vytvořeném autocvičišti-jízda zručnosti. Současně bude Armáda ČR poskytovat na trenažérech převrácení vozidla a simulace nárazu zájemcům vyzkoušet si funkčnost bezpečnostních pásů a možnost nacvičení, jak se má osoba z havarovaného vozidla vyprostit.

Časový harmonogram bude dle aktuální potřeby jednotlivých složek a zájmu ze strany veřejnosti.

Předpokládaný konec je v 14:00 hodin.
 
 
Dlouhodobá předpověď počasí