Den II. – 2. 11. 2012

Druhého dne, který se konal v pátek 2. 11. 2012  se zúčastnilo:

  • přibližně 30 žáků z 11 autoškol
    (Autoškola ZŠ, Autoškola Marťán, Autoškola Irča & Pája, Autoškola Jitka, Autoškola Holba, Autoškola Pěrková, Autoškola Lunda, Autoškola Red Horse, Autoškola Jančara, Autoškola Janíček – Navrátil, Autoškola Pražák),
  • zkušební komisaři, 
  • policisté s Passa, 
  • zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje,
  • vojáci se  simulátorem nehody. 
Odbor dopravy Městského úřadu Uherské Hradiště ve spolupráci s Autoškolou ZŠ, Armádou ČR, Policií ČR, Zdravotnickou záchranou službou Zlínského kraje, Koordinačním pracovištěm BESIP pro Zlínský kraj, ČSAD Uherské Hradiště, Osfer-dopravní značení a dalšími autoškolami pořádal dne 2.11.2012 v  v areálu ČSAD na ulici Malinovského již druhý „Den s autoškolou“. Tato akce navazovala na předchozí dopravně bezpečnostní akci, která se konala 18. 8. 2012.
 
Toto pokračování bylo zaměřeno na dopravně bezpečnostní zdokonalení ovládání vozidla, ale taktéž chování účastníku silničního provozu v krizových situacích.

Tedy cílovou skupinou pro kterou se tato akce pořádána je nejen široká veřejnost, ale i mladší školní mládež, která se této akce v rámci dopravní výchovy zúčastnila.

Žáci autoškol si zde mohli vyzkoušet např. jízdu zručnosti mezi kužely v různých stupních obtížnosti, shlédnou praktickou ukázku řízení provozu Policií ČR s komentářem a seznámí se blíže s moderním technickým vybavením zdravotnické záchranné služby zlínského kraje a v neposlední řadě i možnost vyzkoušet si simulaci dopravní nehody na trenažéru převrácení vozidla, který nám pro tyto potřeby předvedl Institut dopravní výchovy Armády České Republiky.